The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Активности

Печати

Организираме многу активности во земјата на авантурите:

Авантуристичките активности не се исклучок во Македонија. Освен тоа, во Македонија постојат големи потенцијали, како што се: Високите планини, реки, езера, кои нудат
незаборавнен одмор на сите посетители.

Непосредно од околината на Villa Bella се наоѓа земјена површина од неколку хектари земјиште каде што гостите можат да одат и да уживаат во прошетка во близина на реката Луда Мара и прекрасните глетки на ридовите.

Зајдисонцата ја прават радоста на романтичарите!

Ги организираме  следните активности за да го направиме Вашиот одмор во Villa Bella уште повеќе специјале:

  • разгледување на културни/историски знаменитости,
  • пешачење,
  • ловење,
  • пикник,
  • посета на стари традифионални села,
  • искусување на еко туризам,
  • туристички тури на Тиквешкото езеро,
  • посета на винариите во Тиквешкиот регион,
  • организирање на дегустации на вино.

Гостите се придружувани од локален туристички водич за разгледување на природните убавини на околните области.

За сите оние кои сакаат и се занимаваат со уметност, без разлика да се потврдени уметници или не, Villa Bella е добра опција за да уживаат во нивното хоби како сликарство, акварел, керамика или фотографија.

 

 

 Резервации:

email:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
тел: + 389 71 22 15 51
или можете да го користите нашиот онлајн систем за резервирање на овој линк

Organise Wine Tasting

Copyright © 2019 Villa Bella. Сите права се заштитени.
Развиено од Зоран Милевски